Koliko daleko dreg može da ide? Koje sve platfome može da obuhvati i kako izgleda dreg kultura u Srbiji?
Pre nego što postavimo ova pitanja, valjalo bi definisati šta je dreg, a kako bismo to uradili, nužno je već na samom početku razbiti nekoliko predrasuda koje se dovode u vezu sa ovom kulturom.
Dreg kraljice ne moraju biti gej muškarci, niti transrodne osobe. Njihovo preoblačenje je, pre svega, performativnog i zabavljačkog karaktera.
Međutim, o tome da li je dreg deo identiteta ili profesija, možemo govoriti jedino na individualnom nivou jer je to stvar lične interpretacije.
Iako se čini da dreg kultura postaje sve prihvaćenija i vidljivija u Srbiji, i dalje postoji set problema sa kojima se dreg zajednica suočava - uprkos savremenim tendencijama u svetu koje dreg kulturu uveliko neguju kao mejnstrim. To, s druge strane, dovodi do brojnih polemika o tome koliko popularizacija drega utiče na njegov subverzivni potencijal.
Da li je dreg kontradiktoran sam sebi? U kojoj meri je problematizovan i zbog čega? Koliko se dreg poigrava sa rodom? Kakva je dreg kultura u Srbiji i u kom se pravcu razvija?
Učesnice: Dita von Bill i Dekadenca
Moderatorka: Snežana Pajkić
Tribina će imati i lajv prenos putem Oblakoderovih društvenih mreža.
______________________________________________________________________
„Pogledaj opet: stvarnost koju ne vidiš“ čini serija javnih razgovora i izložba fotografija inspirisanih stvarnošću koju različito percipiramo, kao i stvarnošću marginalizovanih grupa koju ne vidimo. Serijal organizuje Oblakoder u saradnji sa ambasadom Švedske.
Celokupan program biće organizovan uz poštovanje svih mera zaštite protiv Kovida19.